۱۴۰۰ پنج شنبه ۳ تير

مرکز ارزیابی

"سامانه پایش و ارزیابی برنامه عملیاتی"، عملکرد 87 واحد سازمانی دانشگاه (شامل گروه های آموزشی، دانشکده‌ها، واحدهای ستادی، شعبه ارومیه و پژوهشکده زنان) را در سال 98 در بازه های زمانی سه ماهه بر مبنای برنامه عملیاتی مورد پایش قرار داده است. لازم به ذکر است کلیه واحدهای مذکور در دوره‌های شش ماهه و 12 ماهه می بایست علاوه بر ثبت درصد پیشرفت فعالیت‌ها، مستندات درخواستی را نیز در سامانه بارگذاری نمایند. این در حالی است که تا قبل از بهره برداری از این سامانه، کاربرگ‌های ارزیابی و نیز مستندات مربوطه بصورت چاپی و در موارد محدودی نیز به صورت لوح فشرده ارسال می‌گردید که حجم بسیار زیادی کاغذ جهت پرینت یا کپی اسناد صرف این موضوع می شد. علاوه بر این بدلیل حجم بالای اسناد کاغذی زمان زیادتری نسبت به زمان استفاده از سامانه ارزیابی صرف بررسی مستندات می‌گردید. با توجه به نکات ذکر شده، بهبود شاخص‌های مدیریت سبز را می‌توان به شرح ذیل اعلام نمود:
1- صرفه جویی در مصرف کاغذ در 87 واحد سازمانی در سال 98 جهت ارائه مستندات ارزیابی 21000 برگ (این حجم مستندات در سامانه بارگذاری شده است)
2- صرفه جویی در مصرف کارتریج (با توجه به تعداد کاغذ صرفه جویی شده در بند قبل قابل محاسبه است)
3- به طور متوسط 36 روز در سال صرفه‌جویی در زمان ثبت درصد پیشرفت فعالیت‌های برنامه عملیاتی و بارگذاری مستندات در سامانه توسط هریک از واحدهای مورد ارزیابی (کاهش زمان از 32 روز به 14 روز، در هر دوره 6 ماهه)
4- میانگین افزایش سرعت در انجام کار بدلیل فرایند تعریف شده در سامانه حدود %60
5- بهبود فرایند ارزیابی از طریق در دسترس بودن اطلاعات 4 دوره ارزیابی در طول یک سال همچنین درج دستورالعمل و راهنمای استفاده از سامانه، رویت نتایج ارزیابی، مقایسه وضعیت عملکرد واحدهای زیر مجموعه و ...، امکان اتصال به سامانه از خارج از دانشگاه و حذف ترددها (برای 87 واحد سازمانی)، افزایش سرعت و دقت در محاسبات مربوط به تعیین وضعیت پیشرفت برنامه در سطح دانشگاه

تاریخ به روزرسانی:
1399/06/26
تعداد بازدید:
257
دانشگاه الزهرا
تهران،خیابان ده ونک ، مدیریت سبز دانشگاه الزهرا(س) کدپستی: 1993893973 
تلفن: 982185692787+ فاکس: 982188041462+
 green[at]alzahra.ac.ir
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.